Lech Poznan w poniedziałek rozpocznie przygotowania do nowego sezonu Ekstraklasa. Kolejorz w oficjalnym komunikacie pożegnał trzech piłkarzy, którzy nie będą kontynuować kariery przy Bułgarskiej. Poprzedni sezon był udany dla podopiecznych Nielsa Frederiksena, którzy po raz drugi z rzędu wygrali Ekstraklasę. Poznaniacy wzmocnili się już przed startem kolejnych rozgrywek, do drużyny dołączyli Mateusz Lis i Allahyar Sayyadmanesh, a Luis Palma został wykupiony z Celticu. Z klubem pożegnali się Plamen Andriejew, Timothy Ouma i Taofeek Ismaheel, którzy przebywali w Lechu na zasadzie wypożyczeń i nie zostaną wykupieni. Andriejew wystąpił w jednym meczu Kolejorza, Ouma rozegrał 34 spotkań, notując jedną asystę, a Ismaheel zebrał 34 występy, cztery gole i cztery asysty. Lech rozpocznie nowy sezon 21 lipca, kiedy zagra z Aarhus w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Nowy sezon obiecuje być ciekawy, a kibice Lecha Poznan mogą spodziewać się wielu emocji. Przygotowania do nowego sezonu już trwają, a trener Niels Frederiksen przygotowuje swoją drużynę do walki o najwyższe cele. Lech Poznan jest gotowy do nowych wyzwań i będzie walczyć o swoje miejsce w Ekstraklasie.